לפרטים והזמנות
073-7281111


כיצד לקנות מקרן ברקו Projector מקרנים מומלצים, מקרן נייד מקרן HD מקרן Full HD ו מקרן 4k  ו מקרן לייזר  מקרן לציירים מקרן לציור.
במאמר זה תקבלו טיפים לקניית מקרן: אנו בג'נרל מכונות משרד בע"מ  נעזור לך לבחור את המקרן המומלץ והמתאים לך ביותר לפי הגדרת הצרכים שלך.
סיסמתינו קנה נכון או אל תקנה בכלל
להלן הצרכים העיקריים של משתמשי המקרנים:
1. מקרן ברקו למצגות.
2. מקרן ברקו משולב (Multi function Projector) למצגות ולוידאו וגיימינג.
3. מקרן ביתי או מקרן קולנוע ביתי (Home Cinema Projector). הכולל  מקרן למרפסת , מקרן לגינה , מקרן לפרגולה , מקרן לחצר. 
4. מקרן  לכיתות בית ספר או מקרן לגן ילדים (40 סטודנטים\תלמידים) וגדולות / מכללות / הרצאות (עד 100 סטודנטים \ תלמידים).
5. מקרן לציור או מקרן לציירים.

סקירה כללית על תכונות וסוגי המקרנים הקיימים בשוק.
ישנם 5 סוגים עיקריים של טכנולוגיית מקרנים

מקרני DLP - הוא סימן רשום של חברת Texas Instruments DLP
טכנולוגיה שבה אוסף של מראות בגודל מיקרוסקופי אחראיות על הקרנה או חסימה של אור. כל מראה אחראית על פיקסל אחד או קבוצה של פיקסלים, וניתן להזיז אותה כך שאור, שמגיע ממקור אור, יוחזר לכיון צלעות קירור (על מנת לייצג פיקסל כבוי) או לכיוון התצוגה (פיקסל דולק). החלפה מהירה של הצבע של האור היוצא ממקור האור, מאפשרת תצוגה צבעונית. שיטה נוספת היא לאחד תמונות מונוכרומטיות שמוקרנות מ-3 רכיבי DLP.

מקרני אל סי די LCD
בדומה לפעולת מסך אל סי די. למקרנים אלו יש מקור אור חזק, אשר מפוצל באמצעות מנסרה ל-3 צבעים. כל אחד מהצבעים עובר דרך מסנן LCD, אשר מאפשר "הדלקה" או כיבוי של כל פיקסל באותו הצבע. שילוב של האור שעבר בשלושת המסננים מרוכז על ידי עדשה ומוקרן לכיוון המסך.

מקרני 3LCD
שיטת ההקרנה 3LCD הנה מבית EPSON ועל-כן קיימת רק במקרני החברה. יתרון השיטה המושגת באמצעות שימוש ב-3 צ'יפים התורמת לעצמת הצבע באופן שע"פ חב' אפסון הנה עד פי 3 (!) ממקרני DLP רגילים.

מקרני לד LED
טכנולוגיית ה-LED הגיע גם לעולם המקרנים בשנים האחרונות. נורות לד, להבדיל מנורות להט "רגילות", ניחנות באורך חיים רב של אלפי שעות עבודה, גורם שיצרני המקרנים LED מדגישים בפרסומיהם. זו עובדה נכונה, אלא שעצמת ההארה (כלומר בהירות התמונה) של מקרנים אלו נופלת בהרבה משל מקרני LCD וכמובן ממקרני DLP, ולכן נמצא טכנולוגיה זו בעיקר במקרנים סיניים מוזלים.

מקרני לייזר Lazer Projectors
אלו מקרנים רבי עצמה, המיועדים לפלח השוק האיכותי בתחום הקולנוע הביתי ועוד. מדובר במקרני פרימיום, המגיעים באיכות Full HD ו/או 4K, עצמות הארה ( Lumen Ansi ) גבוהות ובאופן כללי מספקים איכות הקרנה גבוהה ביותר.


תכונה עיקרית מס' 1: עצמת הארה ANSI LUMENS
עצמת הארה הנה מרכיב חשוב ביותר ברכישת מקרן. המקרנים מחולקים ל4 קטגוריות ראשיות: 
א. מקרנים עד 3000 אנסי לומנס. מקרנים אלו מתאימים לחדר הקרנה חשוך מאוד ולא יפיקו תמונה בהירה בתנאי תאורה מאתגרים כגון בחדר מואר או בחוץ.
ב. מקרנים מ3000 ועד 4000 אנסי לומנס. מקרנים אלו מתאימים לכיתת לימוד קולנוע ביתי בסלון. מצגות .אולם ארועים קטן וכו' המקרנים יכולים להקרין
    בחדרים חצי עד רבע מוארים אך אינם יכולים להקרין בחדרים מאוד מוארים.
ג. מקרנים מ4000 ועד 6000 אנסי לומנס. מקרנים אלו מתאימים כמעט לכיתת לימוד גדולה קולנוע ביתי בסלון, מצגות אולם ארועים וכו' המקרנים יכולים להקרין בחדרים חצי עד רבע מוארים אך אינם יכולים להקרין בחדרים חצי        מוארים.
ד. מקרנים מ6000 ועד 12000 אנסי לומס. מקרנים אלו מתאימים לאולמות גדולים לחדרי ישיבות גדולים ומהודרים וחדרי הרצאות.
לכנסים. לאולמות אירוח. להופעות חוץ. להקרנה על בנינים המקרנים יכולים להקרין באולם חצי מואר אך אינם יכולים להקרין האולמות מוארים באור יום.
חשוב ביותר לפני רכישת המקרן עליך לדעת היכן אתה הולך להקרין עם המקרן ולפי הדרישה לבחור את עוצמת הארה.

תכונה עיקרית מס 2: רזולוציה Resolution
ישנן מס' רזולוציות במקרנים יש לבחור את המקרן ברקו לפי הרזולוציה הטבעית בלבד ולהתחשב ברזולוציית הדחיסה רק כעזר משני ולא עיקרי להלן סוגי הרזולוציה:

1. מקרנים עם רזולוציה טבעית VGA של 640x480 - מקרנים אלו הנם מקרנים נחותים וזולים איכות ההקרנה שלהם הנה בסיסית ביותר.

2. מקרנים עם רזולוציה טבעית SVGA של 600x800 - מקרנים אלו הנם מקרנים בסיסים איכות התמונה הנה איכות סבירה מקרנים אלו טובים לווידאו עד איכות DVD.

3. מקרנים עם רזולוציה טבעית XGA של 768x1024 - מקרנים אלו הינם מקרנים טובים ואף מעל איכות התמונה הינה איכות HD אמיתית ורזולוציית ההקרנה למצגות הנה רזולוציה טובה לגיימרים ורואים מצוין את הכיתוב במצגות. כמו כן ניתן לראות סרטים באיכות גבוהה ביותר של 720P.

4. מקרנים ברזולוציית WXGA‏ של 1280x800 - מקרנים אלו בעלי רזולוציית הקרנה גבוהה, המותאמים מאוד לקולנוע ביתי עקב יחס התצוגה הנוח ואיכות התמונה עמם ניתן לראות סרטים באיכות גבוהה ביותר של HD 720p, וכמובן למצגות איכותיות מאוד במשרד, בכתה, או בחדר הישיבות.

5. מקרנים עם רזולוציה טבעית Full HD של 1920x1080 - מקרנים אלו הינם מקרנים מעולים ובעלי הרזולוציה הכי גבוהה שיש היום בנמצא, ומהווים את הבסיס למקרני 4K. הרזולוציה הנה מעולה לגיימרים ולסרטים בקולנוע ביתי באיכות Full HD 1080P ולמצגות באיכות גבוהה.

6. מקרני 4K  או 2160p מציעים רזולוציה גבוהה פי 4  מ-FULL HD  , מרביתם מקרני פרימיום מבוססי טכנולוגיית מקרן נורה או מקרן לייזר. נקודה חשובה: מקרן 4K אמיתי הינו מקרן עם כ 8.3 מליון פיקסלים.

💡 חשוב ביותר
מקרנים מוזלים בעלות של פחות מ-1000 ש"ח (לרוב מתוצרת סין) נמכרים בד"כ עם עוצמת הארה נמוכה (מתחת ל-2500 אנסי לומנס) ANSI LUMENS ועל-כן מספקים תמונה דהויה או חשוכה. לכן מומלץ לקנות מקרנים בעלי 2000 לומן לפחות. כמו כן חשוב לבדוק שהיצרן של המקרנים הינו יצרן מוכר מכיוון שישנן מקרנים של חברות לא מוכרות שהנתונים הרשומים במפרט והנתונים בפועל אינם דומים.

תכונה עיקרית מספר 3: ניגודיות תמונה Contrast
הסבר : ניגודיות הינה ההבדל בין הנקודה הכי שחורה בתמונה לתמונה הכי לבנה במסך ככל ששיעור הניגודיות גבוהה יותר כך התמונה עמוקה ואיכותית יותר לדוגמא לניגודיות של 1:10000 יש 10000 תחנות בין כהה לבהיר ולניגודיות 1:30000 יש 30000 תחנות בין כהה לבהיר .

ישנן מס שיטות מדידה במדידת הניגודיות. שיטת המדידה של ניגודיות סטטית (כלומר מס' הגוונים בין שחור ללבן בתמונה סטטית שלא זזה) הינה שיטת המדידה הכי בסיסית והכי נכונה. ואנו ממליצים להתיחס רק למדד של ניגודיות סטטית ולא לכל ניגודיות אחרת.

1. מקרנים עם ניגודיות סטטית  בין 1:500 ועד 1:1000 כולל. מקרנים אלו הינם מקרנים סבירים ומיועדים בד"כ למצגות. במצגות אין חשיבות גדולה לניגודיות גבוהה.
2. מקרנים עם ניגודיות סטטית בין 1:1000 ועד 1:2000 כולל. מקרנים אלו הינם מקרנים סבירים ומיועדים בד"כ למצגות . ניתן לראות במקרנים אלו סירטי ווידאו באיכות טובה.
3. מקרנים עם ניגודיות סטטית בין 1:2000 ועד 1:3000 .מקרנים אלו הינם מקרנים איכותיים למצגות ולסירטי ווידאו באיכות גבוהה.
4. מקרנים עם ניגודיות סטטית בין 1:3000 ועד 1:3900 כולל. מקרנים אלו הנם מקרנים איכותיים ביותר ומיועדים למצגות ולסרטי ווידאו באיכות גבוהה ביותר .
5. מקרנים עם ניגודיות סטטית בין 1:4000 ועד בכלל. מקרנים אלו הנם מקרנים מעולים ביותר ומיועדים למקצוענים כגון אולמות קולנוע .

תכונה עיקרית מס' 4: שעות חיי-נורה
שעות המנורה במקרן ברקו הינן מרכיב חשוב ביותר עלות החלפת מנורה כולל טיפול והחלפת פילטרים מגיע בממוצע ל-1200 ₪ ואף ליותר. אי לכך חשוב ביותר לפני רכישת המקרן לוודא מהן שעות המנורה של המקרן. ככול ששעות המנורה ארוכות יותר כך הרווח כולו של הרוכש ישנה חשיבות גם לשעות המנורה במצב חיסכון במיוחד במקרנים שעוצמת הארה שלהם מעל 3500 אנסי לומנס (Lumens ANSI) ניתן לעבוד עם המקרן המצב חיסכון תמידי ולהרוויח בין 1000 ל-2000 שעות מנורה. במקרנים החדשים מסוג מקרני לייזר אין מנורה והאחריות על מערכת התאורה הינה בדרך כלל מעל 10000 שעות הקרנה .

תכונה מס' 5: מחיר המקרן
רמת המחירים של המקרנים הרגילים הינה בין 1500 ל10000 ₪ כך שהבחירה מרובה במקרה זה אנו ממליצים ליצור עמנו קשר בטופס המצ"ב ואנו נשתדל להתאים לך מקרן הכי טוב שניתן במסגרת התקציב אנו מציעים מספר חברות יצרניות של מקרנים.

אין בהכרח צורך לרכוש מקרן ב-10,000 ש"ח, ישנם מקרנים מצוינים ב-2000 עד 5000 ש"ח. אולם דבר אחד חשוב לזכור: להשתדל להימנע מקניית מקרן ממותג לא מוכר. בארץ מסתובבים מקרנים זולים שבין 500 ל-2000 ש"ח, רובם סיניים, ממותגים לא מוכרים ואף אחד לא שמע עליהם. רכישת מקרן כזה , במרבית המקרים, תסתיים במפח נפש: רזולוציות נמוכות שיגרמו לקבלת תמונה באיכות ירודה, אי אפשרות לתלית המקרן בתקרה תמונה דהויה ולא תמונה חייה מבנה מצועצע שגורם לחוסר אמינות המקרן ועוד... 
בנוסף, במקרנים כאלה כמובן לא יהיה לכם עם מי לדבר אם יתקלקלו... למי תפנו, ליצרן בסין ?
לכן מאוד חשוב שהמקרן יהיה לכל הפחות מיצרן מוכר וידוע, כגון  מקרני  OPTOMA  . EPSON, NEC, VIEWSONIC, VIVITEK, InFocus, SONY .  BenQ וכד', יצרן שמתמחה בייצור מקרנים שנים רבות בעל ניסיון מוכח של ייצור מקרני איכות.

תכונה מס' 6: מקרן נייד Portable Projector
אם אתם אנשי מקצוע שצריכים לצאת עם המקרן החוצה לפגישות עבודה או מצגות בחוץ - אתם חייבים מקרן נייד. יש לשים לב שמקרן נייד אינו "מקרן כיס". מקרני כיס הם מיניאטוריים ממש (לעתים בגודל פלאפון!) אולם לרוב איכותם נמוכה ועוצמת האור (אנסי לומנס) נמוכה מאוד כך שבהקרנה רגילה לא תראו כמעט כלום . מקרן נייד הכוונה למקרן נייד איכותי, בעל רזולוציה טובה ועוצמת הארה טובה, ששוקל משקל קל של בסביבות ה-2 קילו ואשר מידותיו סבירות. מקרן כזה תוכלו להכניס לתיק הצד ללא בעיה - ולצאת לדרך.

צור קשר מקרנים ואביזרי מקרנים

לקבלת קוד הנחה מיוחדת צור קשר אנו זמינים 24 שעות ביממה

073-7281111

מקרנים וציוד הקרנה למצגות ולחינוך. מסכי הקרנה, מתקני תליה, רמקולים ,קופסאות חיבורים והתקנה מקצועית

יעוץ מקצועי להתאמה מלאה לפי דרישתך

 


טואול הקמת אתרי אינטרנט