לפרטים והזמנות
073-7281111

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מדפסת לייזר או דיו

מדפסת לייזר או דיו

שתיהן נמצאות איתנו כבר עשורים ועדיין רבים מתלבטים בשאלה איזה סוג של מדפסת לקנות, מדפסת לייזר או דיו. ובכן, התשובה היא שאין תשובה אחת נכונה ושני סוגי המדפסות יכולים להיות הבחירה האידיאלית ללקוחות שונים. אז על סמך מה יש לבצע את הבחירה בין מדפסת לייזר או הזרקת דיו והאם התשובה היא תמיד חד משמעית? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

הפרמטרים המרכזיים בבחירת מדפסת לייזר או הזרקת דיו

בבחירה בין מדפסת לייזר מול הזרקת דיו חשוב להכיר את הפרמטרים שמבחינים בין שני סוגי המדפסות הללו, על מנת שניתן יהיה לבצע את הבחירה הנכונה. בשני המקרים מדובר במכשיר שיודע להדפיס חומרים דיגיטליים על גבי נייר ובכלל זה טקסט, תמונות וגרפיקה בצבע ובשחור לבן. השאלה היא איך עושה את זה כל אחד מסוגי המכשירים הללו ובהמשך לכך מה ההבדל בין מדפסת לייזר למדפסת דיו. ובכן, מדפסות לייזר נחשבות למדפסות אמינות מאוד ועמידות מאוד, בעלות מהירות הדפסה גבוהה יותר מזו של מדפסות דיו וגם בעלות מורכבות טכנית נמוכה יותר. מדפסת הזרקת דיו נחשבת לאיכותית יותר בהדפסת תמונות, אך גם איטית יותר ובעלת מורכבות טכנית גבוהה יותר עם המון חלקים זזים. בהתאם לכך, אם אתם מבצעים הדפסות בהיקפים גדולים, אם ההדפסות הן בדרך כלל פשוטות ופונקציונליות (מסמכים בעיקר), מדפסת לייזר שחור לבן היא הבחירה הטובה ביותר עבורכם ונחשבת לבחירה הפופולארית עבור משרדים. אם אתם מבצעים הדפסות טקסט וגרפיקה בהיקפים נמוכים ואם אתם רוצים לבצע גם הדפסה של תמונות, מדפסת הזרקת דיו היא הבחירה הנכונה עבורכם ונחשבת לבחירה הביתית. להדפסת גרפיקה באיכות גבוהה במיוחד, כדאי לשקול מדפסת לייזר צבעונית.

 

עלויות רכיבים מתכלים ופונקציות טכנולוגיות

אם אתם שואלים את עצמכם מה עדיף מדפסת לייזר או דיו, אז ככלל אפשר לומר שעלות ההדפסה במדפסת לייזר היא נמוכה יותר. על אף שטונר לייזר עולה יותר ממחסנית דיו, טונר כזה מספיק לכמות גדולה הרבה יותר של דפים ולכן העלות לדף היא נמוכה יותר במדפסת לייזר. בניגוד לתפיסה הרווחת, מדפסת לייזר היא אינה מדפסת ללא דיו ולכן אפשר בהחלט לכנות אותה מדפסת לייזר דיו. ההבדל הוא שבלייזר הדיו מיושם על גבי הנייר באמצעות חימום והטבעה, בעוד שבמדפסת הזרקת דיו מבוצעת הזרקה, או השפרצה מדויקת, של הדיו על גבי הנייר. לבסוף, אם אתם מעוניינים במדפסת שמספקת לכם את כל הפונקציות הנלוות כמו פקס, מכונת צילום וסורק, הרי שאת המגוון הגדול ביותר של אפשרויות תוכלו למצוא במחלקת מדפסות הזרקת הדיו, אם כי גם דגמים מסוימים של מדפסות לייזר יודעות להציע את חבילת הפונקציות הללו.אם יש לכם שאלות נוספות לגבי מה ההבדל בין מדפסת דיו למדפסת לייזר או שאתם רוצים יותר להעמיק בהבנה של מדפסת לייזר מה זה ואיך זה פועל, הצוות המקצועי שלנו ישמח לספק לכם את כל התשובה בצורה מפורטת ומקצועית. חברת ג'נרל מכונות משרד מספקת מבחר גדול של מדפסות, סורקים, מקרנים, מגרסות וציוד משרדי טכנולוגי נוסף לבית ולמשרד. באתר תוכלו לבחון מגוון רחב של דגמים המוצעים על ידינו ואם תרצו לבצע הזמנה של דגם ספציפי או לברר פרטים נוספים לפני ביצוע ההזמנה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 073-7281111 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין. 


logo בניית אתרים