לפרטים והזמנות
073-7281111

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. טונר תואם או מקורי

טונר תואם או מקורי

אם קניתם לאחרונה מדפסת והתרשמתם מאוד מהנכונות של יצרני המדפסות למכור את מרכולתם במחירים כל כך זולים, כדאי שתדעו מה עומד מאחורי מגמה זו – יצרני המדפסות אינם מסתמכים על מכירת המדפסות כמקור הרווח העיקר, אלא על מכירת הרכיבים המתכלים ובראשם מחסניות דיו במדפסות הזרקת דיו וטונרים במדפסות לייזר. את המדפסת אתם תקנו במחיר זול יחסית, אך לאחר מכן ולאורך שנים, יהיה עליכם לבזבז המון כסף על רכישת טונרים ומחסניות דיו, שבלעדיהן לא ניתן לבצע את ההדפסה. בתנאים אלה, היה זה רק עניין של זמן עד שיתפתח שוק משני של רכיבים תואמים המחליפים את הרכיבים המקוריים של היצרן והשאלה השכיחה כעת היא איזה טונר נכון לקנות, טונר תואם או מקורי? התשובה בשורות הבאות.

 

טונר מקורי או תואם?

כדי לקבל החלטה האם לקנות טונר מקורי או דווקא טונר תואם, חשוב לדעת תחילה מה ההבדל בין טונר מקורי לתואם. ובכן, טונר מקורי הוא טונר שמיוצר על ידי יצרן המדפסת כששמו של היצרן מוטבע על גבי הטונר. טונר תואם הוא טונר זהה לחלוטין לטונר המקורי, רק שהוא אינו מיוצר על ידי יצרן המדפסת עצמו ולכן גם אינו נושא את שמו. מן הסתם, ההבדל הוא לא רק הטבעה או אי הטבעת שם המותג של היצרן, אלא גם האחריות של המותג למוצר. הטונר המקורי נהנה לכאורה מהאמינות, הסטנדרטים והאחריות שמאחוריהם עומד המותג בעוד טונר תואם מיוצר על ידי יצרנים גנריים נטולי מותג. אלא שבפועל, ברמה הטכנית לא קיים כל הבדל בין הגרסה המקורית ובין זו התואמת של הטונר. מאחר והטונר התואם עולה משמעותית יותר זול מזה המקורי, הרי שהוא מהווה לכאורה את האופציה העדיפה בכל מקרה. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בטונר שמיוצר על ידי יצרן נטול מותג ונטול אחריות, את האחריות והמותג אתם רוצים לקבל ממקור אחר וזה אומר שכל רכישה של טונר תואם, רצוי שתתבצע בחנות מוכרת, בעלת מוניטין וכזאת שסומכת את ידיה על המוצרים שהיא מוכרת. האחריות והמוניטין של החנות למוצריה הם לא פחות טובים ואולי אף טובים יותר, מאשר אלו של היצרן.

 

טונר ממוחזר – סיפור אחר לגמרי

טונרים מקוריים וטונרים תואמים, שניהם נמכרים כמוצר חדש לחלוטין. טונר ממוחזר לעומת זאת, הוא טונר משומש שעבר תהליך מילוי מחדש של אבקת הדיו הנדרשת. הטונר הממוחזר מציע על הנייר, את אותה רמת איכות של טונרים מקוריים ותואמים, אלא שבפועל אבקת הדיו הוא הדבר החדש היחיד בו. הרכיבים המכאניים, המנגנון הפנימי של הטונר – כל אלה הם משומשים וחשופים יותר לתקלות. ואכן, טונר ממוחזר הוא זול עוד יותר מהטונר התואם, אך פה כבר אתם נכנסים לטרטוריה של חוסר ודאות. אם חשוב לכם להימנע מהתשלום הגבוה שדורשת היצרנים המקוריים, אנו ממליצים על האופציה של רכישת טונר תואם ולא ממליצים להרחיק לכת עד כדי טונר ממוחזר, אלא אם כן פערי המחירים מצדיקים זאת באופן מובהק.



אצלנו בחברת ג'נרל מכונות משרד, תוכלו למצוא מבחר גדול של מדפסות, סורקים, מקרנים ומגרסות למשרד ולבית ובכלל זה תוכלו להזמין גם רכיבים מתכלים לכל המכשירים הללו. בג'נרל תוכלו להזמין מחסניות הזרקת דיו וטונרים של המותגים השונים ועם מבצעי המחירים המוצעים על ידינו, תוכלו להיות בטוחים גם באיכות הטונר וגם בכדאיות המחיר שלו. להזמנת טונרים למדפסות לייזר ולקבלת מידע נוסף לפני ביצוע הזמנה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 073-7281111 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין.


 


logo בניית אתרים